Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut Sigortası Nedir?
Çaycuma Emlak - Konut Sigortası
Konut sigortası, ev içindeki hırsızlık olaylarından yangına ya da su baskınına kadar birçok risk kapsamında evinizi koruma altına alan sigorta türüdür. Konut sigortası, istenmeyen olaylar sonucunda eviniz oturulamaz hale geldiğinde taşınma ve enkaz kaldırma giderlerini karşılama konusunda hayatınızı kolaylaştırır.

Konut Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Konut sigortası fiyatları yani ödenecek primler, konutun bulunduğu il ve ilçeye, konutun metrekaresine, binanın yapı tarzına, konutun bulunduğu kata, alınan güvenlik önlemlerine ve poliçede yer alan teminatlara göre belirlenir. Bina teminatı olmadan sadece evin içindeki eşyalar için de poliçe düzenlenebilir. Konut sigortası teklifi almak için ise Sigortam.net üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Çaycuma Emlak - Konut Sigortası

Konut Sigortası Zorunlu mu?

Konut sigortası; zorunlu olmayan, isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Ancak yasal zorunluluk olmasa bile geniş güvenceler sunduğu için sıklıkla tercih edilir. Risk denilince birçoğumuzun aklına evin dışında yaşayabileceğimiz riskler geliyor. Peki, ya evde yaşanabilecek riskler? Evimizde; hırsızlıktan su basmasına, elektronik aletlerin bozulmasından yer kaymasına müdahale edemeyeceğimiz durumlar söz konusu olabilir.Ama endişeye gerek yok. Konut Paket Sigortası ile evinizden, eşyalarınıza hatta karşılaştığınız sağlık sorunlarına kadar uğradığınız hasarları telafi etmek çok kolay.

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. +90 541 812 01 45